Září 2016

Já myslím, že nejsilnější pocit je strach

11. září 2016 v 22:44 | *Jessie*
"Lidé si většinou myslí, že nejsilnější pocit je láska. Já myslím, že nejsilnejší pocit je strach."
Tuhle větu jednou řekl zpěvák Tyler Joseph ze skupiny Twenty One Pilots. Nemusíte ho znát nebo ho mít rádi, aby jste se nad tím trochu zamysleli.
Už ve školách, při různých civčeních, se nás učitelé ptají na věci typu: "Co si myslíte, že je důležité pro život?" Žáci jako vždy odpoví skoro to samé. "Peníze, vzdělání, rodina, práce, přátelé a láska..."
Co byste ale řekli, kdyby se vás zeptala na nejsilnější pocit?
Nekteří jedinci by se znovu ozvali se slovem láska na rtech. Je to ale pravda?

Představme si situaci... Jste zamilovaní a pokaždé když člověka, jemuž patří vaše srdce, potkáte nebo s ním mluvíte, máte motýlky v břiše, lapáte po dechu a takové ty věci okolo. Neustále na něj myslíte, meůžete ho dostat z hlavy. Říká se, že z lásky děláte hodně věcí. Někdo může třeba pít, brát drogy nebo se např. řezat (prosím nedělejte to, je to jen příklad, nikoho se nesnažím navádět, právě naopak.) Ale opravdu to děláte z lásky? A co když to je tím, že máte hluboko uvnitř strach z toho, že danou osobu ztratíte? Na venek si hlavu plníte pěknými myšlenkami o tom, jak je to super a cítíte se šťastní. Víte kdo vás nutí si tyhle myšlenky vytvářet? Je to "strejda Strach", který někde hluboko uvnitř sedí a zpochybňuje každé vaše rozhodnutí...

Přesněji ale k tématu týdne, které zní: "Strach z vlastních myšlenek".
Stalo se vám někdy, že jste na někoho byli například naštavní a drželi jste v sobě vztek tím způsobem, že jste si představovali, jak tomu člověku nějakým způsbem, ať už fyzickým nebo psychyckým způsobem ubližujete? Nebo ještě jinak. Že se cítíte na dně a proto vás napadají takové myšlenky typu : "Kdybych teď třeba udělal jeden krok z okna, už nemusím nic řešit..."

Tak se dostáváme blíže k tématu.
Tohle je totiž případ, kdy by jsme se měli začít bát vlastních myšlenek.
Abych to nějak zrychlila, jde o to, že strach je podle mě nejsilnější emoce. A ze strachu děláme spoustu špatných i dobrých věcí. Strach je natolik silný, že dokáže zastínit všechny ostatní emoce, jako je třeba již zmiňovaná láska, přátelství, radost...

A co vy? Máte někdy strach ze svých myšlenek?